Haber

Çin’de düzenlenen Dünya Yapay Zeka Kongresi’nde 11 Milyar Doları Aşkın Anlaşma İmzalandı

18 Mayıs 2023, Çin’in kuzeyindeki Tianjin Belediyesinde düzenlenen yedinci Dünya Yapay Zeka Kongresi (WIC) sırasında bir akıllı teknoloji standını ziyaret eden insanlar. (Fotoğraf: Li Ran/Xinhua)

TIANJIN, 22 Mayıs (Xinhua) — 18-21 Mayıs tarihleri ​​arasında Çin’in kuzeyindeki Tianjin şehrinde düzenlenen önde gelen yapay zeka (AI) etkinliği 7. Dünya Yapay Zeka Kongresi’nde (WIC), yaklaşık 81,5 milyar yuan ( yaklaşık 11,58 milyar USD) yatırımla 98 değerli projeye imza atıldı.

Organizatörün açıklamasına göre imzalanan projeler, yeni bilgi teknolojileri, arabalar, biyotıp, ekipman üretimi, yeni enerji ve yeni malzemeler gibi çeşitli alanlardaki endüstriyel zincirleri kapsıyor.

Etkinliğe 51 ülke ve bölgeden 1.000’den fazla yetkili, uzman, akademisyen ve girişimci katıldı.

“Yapay Zeka: Kapsamlı Kalkınma için Alan, Sürdürülebilir Büyümenin Sürücüsü” temalı dört günlük etkinlik, liman kenti Tianjin’de bulunan Ulusal Kongre ve Stand Merkezi başta olmak üzere birçok yerde gerçekleşti.

İlk kez 2017’de düzenlenen etkinlik, o zamandan beri yurt içi ve yurt dışından bilim adamları, girişimciler ve ekonomistler için akıllı teknolojideki önde gelen trendleri tartışmak için bir platform sağladı.

kocasinan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu