Haber

DPU Spor Bilimleri Fakültesi Atletizm Takımı 5 Madalya Kazandı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPU) SporFen Fakültesi öğrencilerinden oluşan atletizm grubu, ulusal düzeyde düzenlenen Unilig Atletizm Müsabakalarında farklı kategorilerde 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 5 madalya kazandı.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Pisti’nde düzenlenen şampiyonada temsil edilen DPU Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile 34 üniversiteden 166 sporcu yarıştı. Şampiyonada ilk madalya Bayanlar Gülle Atma kategorisinden gelirken, Violet Parıltı Fırat 11.59’luk derecesiyle Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Gülle Atma Erkekler kategorisinde Melih Gökalp 13.44’lük derecesiyle Türkiye üçüncüsü oldu ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar Disk Atma’da DPU’yu temsil eden Menekşe Işık Fırat, 42.38’lik derecesiyle Türkiye 2.’si oldu ve bu şampiyonada 2. gümüş madalyanın sahibi oldu.

Erkekler Uzun Atlamada yarışan Ali Çolak 7.11, Yüksek Atlamada Orhan Baştürk 2.03 Türkiye Üçüncüsü oldular ve bronz madalya ile podyuma çıkmayı başardılar.

Konuyla ilgili Fakülte tarafından yapılan açıklamada, Arş. Görmek. Onur Sarı’ya teşekkür edilerek sporculara ve teknik direktöre bundan sonraki müsabakalarda başarılar diledi. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu