Ekonomi

Kripto topluluğu, hakaret davası için Sleuth ZachXBT’ye 1 milyon dolar bağışladı

Popüler blockchain araştırmacısı ZachXBT, dava açmaya hazırlanırken kripto topluluğundan ve ünlülerden 1 milyon doların üzerinde stablecoin ve token bağışladı.

ZachXBT’nin yüzlerce cüzdanı olan zincir üstü analiz aracı Nansen’den alınan veriler. ABD Doları Paraları(USDC), bağ(USDT), kalıcı(DAI) ve hatta İSA ve PEPEMemecoinleri de aldığını gösteriyor.

Destekçiler arasında kripto değişimi Binance, güvenlik firması CertiK ve Tronyaratıcısı Justin Güneşbulunur.

Bu fonların çoğu tahkim, BNB Zinciri, iyimserlik, çokgenVe hayalettabanlı belirteçler EthereumBlok zincirine aktarılarak toplanır.

Blockchain bilgileri, ZachXBT’nin Pazartesi sabahı prestijli bir şekilde fonları başka bir adrese taşıdığını gösteriyor.

Jeffrey Huang NFT olarak da bilinen NFT tüccarı MachiBigBrother, geçen hafta bağımsız bir blockchain dedektifi olan ZachXBT’ye dava açtı. Davanın nedeni, ZachXBT’nin geçen yıl Huang’ın kendi hesabına on milyonlarca dolar kripto para harcadığını iddia eden bir rapor yayınlamasıydı.

Cuma günü Teksas ABD Bölge Mahkemesinde açılan dava, ZachXBT’den MachiBigBrother’a karşı. “Ciddi itibar ve parasal zarara yol açarak”iftira attığını iddia ediyor.

Bu olaylar başladığında ZachXBT, takipçilerinden dava üzerinde çalışabilmesi için yasal masrafları tamamlamalarını istedi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

haber-cayirova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu