Yaşam

Şırdancı Mehmet’ten THY kararına itiraz: Ben bir şey yapmadım

‘Şırdancı Mehmet’ lakaplı MasterChef yarışmacısı Mehmet Sur, Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Gaziantep seferini yapan uçağında çektiği video nedeniyle kara listeye alındı. Kararın ardından konuşan Mehmet Sur, “Ben THY’ye zarar verecek bir şey yapmadım, o görüntüyü mizah olsun diye aldık. İtiraz edeceğim” dedi.

Patronlar Dünyası’ndan Eda Aktürk’e konuşan Sur, “Normalde uçakta video çekiyorum, iş yerinde şerdan yerim diye düşündüm. Türk Hava Yolları’nı, bir insanı, bir yolcuyu rahatsız edecek hiçbir şey yapmadım. .İki koltuk bana ve şoföre aitti.Yolculuk hakkımı kaybetmeden yanımdaki yolculardan izin aldıktan sonra şırdanımı alıp yedim. Şırdan da normalde poşette kendi kutusundaydı.

‘SANA İTİRAZ EDECEĞİM’

Sur sözlerini şöyle sürdürdü:

Millet, bilirsiniz tiyatro her türlü olur, filmlere bakın, tiyatrolara bakın, şarkı söyleyen insanlara bakın. Her zaman mizah vardır. Bu benim mizahım. Bilirsin, şaka yaparım, insanlara limon sıkarım. Bu tür şeyleri yaptım çünkü insanlar bundan zevk alıyorlardı. Böyle bir gündem olmasına gerek yok bence, biraz abartmışlar bence. 6 ay hapis cezası aldınız diye sabah beş kişiyi attı. Yemek yersek başım belaya girmez uçağa arabayla gideriz dedim. Diğer firmayı kullanacağız, cezamız bitince THY ile devam edeceğiz. Ama avukat aracılığıyla THY’ye başvuracağım. Yemeklerini de yedim, kötülemedim. Öyle bir şaka yaptım ki kimsenin hakkını çiğnemedim. Bana göre bu cezayı almamalıydım ama demek ki sosyal medyadaki tepkilerden dolayı zor durumda kalmışlar.”

Ne oldu?

Şırdancı Mehmet olarak bilinen Mehmet Sur, 15 Haziran’da THY uçağıyla İstanbul’dan Gaziantep’e gitti. Uçakta verilen yemeğin ardından Sur, gömleğinden çıkardığı şerbeti yedi. Bu anları cep telefonuyla kaydedip sosyal medya hesabında paylaşan Sur, sosyal medyanın gündemine oturdu.

Görüntülerin gündem olması üzerine harekete geçen havayolu şirketi, Mehmet Sur’u yolcunun marka değerine zarar verdiği gerekçesiyle kara listeye aldı. Sur, 6 ay THY’den bilet alamayacak.

haber-kurtalan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu